A munkáltatói tagdíjátvállalás
Címkék:
munkáltatói, tagdíjátvállalás
Önkéntes nyugdíjpénztár - Hatékony bérfejlesztésre, költségmegtakarításra!
Frissítve: 2019.07.01.
Az önkéntes pénztári befizetések rugalmasak és differenciálhatóak: a munkáltató maga dönti el, hogy százalékos mértékben, vagy fix összegben fizeti ki azokat a munkavállalóknak, ezenkívül az egyes munkavállalói csoportok között is különbséget tud tenni.
Hová kerül a tagdíjátvállalás?
Az önkéntes nyugdíjpénztárakba íly módon befolyt tagdíjátvállalás a munkavállaló egyéni számlájára kerül, évről évre hozamokkal bővül és arra használható leghatékonyabban, hogy a nyugdíjba vonulást követően óhatatlanul bekövetkező jövedelemcsökkenést kompenzálja.
Hogyan használhatja fel a munkavállaló?
- Tagi kölcsönként 3 éves tagság után az egyéni számla egyenlegének 30%-a felvehető 1 éves futamidőre.
- Az önkéntes nyugdíjpénztári egyéni számlán felhalmozott megtakarítás legkorábban nyugdíjba vonulást követően (vagy még aktív korban a 10 éves tagsági viszony leteltét követően) válik hozzáférhetővé.
- Nyugdíjasként a számla 10 év után adómentesen felvehető, aktív korban 10 év tagság után a számla hozam része adómentes, az adóköteles tőke részét azonban SZJA és szocho fizetési kötelezettség terheli.
- Az önkéntes nyugdíjpénztári számla adó- és illetékmentesen örökölhető. Az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítás kamatadó mentes!
+ LEHETŐSÉG! Az önkéntes nyugdíjpénztári tagok a munkáltatótól kapott támogatáson felül egyéni befizetéssel is növelhetik megtakarításaikat. Az egyéni pénztári befizetések, az egyéni számlán jóváírt támogatások és 2019-től a munkáltatói tagdíjátvállalások után is igénybe vehető jövedelemkorlát nélkül a 20%, maximum 150.000 Ft adóvisszatérítési lehetőség.